Jak se přihlásit na Světový kongres esperanta 2016 v Nitře

Příští Světový kongres esperanta se bude konat od 23. do 30. července 2016 v Nitře. Aby vás účast stála co nejméně, je třeba se přihlásit co nejdříve – první (nejlevnější) období pro přihlášení končí 31.12.2015.

Světový kongres esperanta (v esperantu Universala Kongreso de Esperanto, zkráceně UK) je nejdůležitějším a nejstarším dosud konaným setkáním esperantistů – koná se každoročně (s výjimkou období obou světových válek) už od roku 1905, kdy proběhl první Světový kongres esperanta ve francouzském městě Bolougne-sur-Mer.

Slovo „kongres“ v názvu není třeba brát doslovně. I když Světový kongres esperanta patří mezi ta formálnější esperantská setkání, na účastníky kromě přednášek čekají i koncerty, ruční dílny, sportovní aktivity a mnoho dalšího. Navíc novinkou nitranského Světového kongresu bude i samostatně pořádaný mládežnický program, na kterém se budou podílet i mládežnické organizace z obou zemí bývalého Československa – Slovenská esperantská mládež a Česká esperantská mládež.

Světový kongres rovněž není jen pro ty, kteří už jsou zdatnými mnohaletými mluvčími esperanta. Přijet můžete i když jste se začali učit teprve před měsícem. Jednak máte na zlepšení svých znalostí ještě půl roku a jednak (i díky místu konání) se nemusíte bát, že byste si neměli s kým popovídat nebo se na něco zeptat – třeba i česky.

A pokud se chcete přihlásit třebaže ještě neumíte esperanto na vysoké úrovni, Slovenská esperantská mládež pro vás připravila návod (PDF) na vyplnění elektronické přihlášky. Tak na co ještě čekáte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code