Jazyk X: vliv sexismu v každodenní komunikaci

Studijní týden od 21. do 25. září 2020, Evropské mládežnické centrum v Budapešti.

Světová esperantská mládežnická organizace (TEJO) ve spolupráci s Radou Evropy (RE) a Evropským mládežnickým centrem Budapešť (EYCB) pořádá studijní týden „Jazyk X: vliv sexismu v každodenní komunikaci“. Studijní týden dá 30 mladým lidem z členských zemí Rady Evropy šanci seznámit se s tématy sexismu a mluvené komunikace. Naši účastníci budou moci:

  • Pozvednout svoje povědomí o vlivu každodenního sexistického jazyka;
  • Vyměňovat svoje názory, znalosti a příklady dobré praxe a učit se od ostatních účastic a účastníků;
  • Zformovat svoje povědomí o slovním sexuálním násilí a diskriminaci; Jak ho poznat, jak mu bránit a jak se mu postavit;
  • Zavést slova citlivá a neutrální, která mohou být použita v každodenní komunikaci;
  • Přinést znalosti o tomto tématu zpět domů a rozšířit výsledky ve svých místních komunitách.

Studijní týden se bude konat mezi pondělím 21. září až do pátku 25. září 2020 (cestovní dny nezahrnuty, účastníci a účastnice musí přijet v neděli před začátkem a odjet v sobotu po skončení studijního týdne) v Evropském mládežnickém centru v Budapešti. Hledáme 30 účastnic a účastníků, zejména mezi 18 a 30 lety (i lidé nad 30 let jsou zváni kandidovat a případně se účastnit). Pracovním jazykem bude angličtina. Účastnický poplatek 50 eur k zaplacení Radě Evropy; všechny poplatky za ubytování, stravu, cestování a víza budou zaplacené Radou Evropy. Účastníci a účastnice jsou sami zodpovědní za své pojištění během studijního týdne.

Hledáme nadšené mladé, kteří jsou:

  • Mezi 18 a 30 lety (ale i přihlášky zájemnkyň a zájemců starších 30-ti let jsou vítány);
  • Obyvateli členského státu Rady Evropy (seznam můžete najít zde);
  • Schopni účastnit se pětidenní vzdělvací aktivity v angličtině;
  • Respektující a učenliví;
  • Zajímající se o sexismus a mluvenou komunikaci s žádnými nebo malými znalostmi o tomto tématu, ale s velkým zájmem dozvědět se víc a přinést změnu do společnosti.

Kandidovat můžete vyplněním formuláře zde do neděle 23. srpna. Pro dotazy nebo vysvětlení můžete kontaktovat spyros@tejo.org.

Účastníci a účastnice, které potřebují vízum: Pokud byste rádi kandidovali na účast na studijním týdnu a potřebujete vízum pro Maďarsko pro účast, radíme Vám kandidovat co nejdříve. Přihlášky lidí, kteří potřebují vízum jsou vyhodnocovány neustále také kvůli situaci s nemocí COVID-19, která znesnadňuje účast na podobných vzdělávacích činnostech. Vízum bude poskytnuto jen na dobu studijního týdne a všichni se musí účastnit celého programu studijního týdne.

COVID-19: Vzhledem k pandemii nemoci COVID-19 může být zasažen i tento studijní týden. Bude se konat přednostně fyzicky, ale vývoj ohledně nemoci COVID-19 se ho může dotknout a vynutit si jeho částečné nebo úplné konání na Internetu. V případě, že se studijní týden bude konat fyzicky, budeme dodržovat všechna zdravotní doporučení a zavedeme všechna nezbytná bezpečnostní opatření: obličejové masky, hygienu rukou a dezinfekci, upřednostnění venkovních zasedání (pokud to počasí dovolí). Nejnovější vývoj a cestovní omezení pro Maďarsko můžete najít zde v maďarštině a zde v angličtině. V každém případě je bezpečnost účastníků a účastnic, školících a organizátorek a organizátorů naší absolutní prioritou, takže upřesnění mohou následovat podle toho, jak se bude pandemie vyvíjet v následujícím období.

V závislosti na vývoji a zemi, ve které bydlíte, jste zváni k účasti fyzicky, nebo na Internetu.

EDIT 2020-08-20: Prodloužen termín pro kadidaturu.

Licence Creative Commons
Jazyk X: vliv sexismu v každodenní komunikaci, jehož autorem je Světová esperantská mládežnická organizace, podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní.
Vytvořeno na základě tohoto díla: https://www.tejo.org/partoprenu-studsesion-en-budapesto-pri-seksismo/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code