Nová studijní skupina interlingvistiky od září 2021

Univerzita Adama Mickiewicze (AMU) v Poznani, jedna z nejvýznamnějších polských univerzit, nabízí tříleté externí pouniverzitní studium interlingvistiky a esperantologie. Program internacia kursaro se bude konat na Etnolingvistickém Institutu, pod vedením Ilony Koutné a s přispěním významných esperantologů a esperantoložek jako jsou Věra Barandovská-Frank, Tomasz Chmielik, Nicolau Dols, István Ertl, Ida Stria, Michael Farris, Sabine Fiedler, Alexander Korženkov, Katalin Kováts, Aleksander Melnikov a Humphrey Tonkin.

Interlingvistická studia nabízejí přehled o obecné a aplikované lingvistice, zaměřuje se na mezinárodní a mezikulturní komunikaci, zabívá se plánovými jazyky a podrobně se zabývá gramatikou, literaturou, kulturou a historií esperanta. Ve třetím ročníku je možné se specializovat na komunikaci, lingvistiku, literaturu, překládání, lingvistiky plánových jazyků nebo na výuku jazyků. Kvůli metodickému formování získávají Studia speciální roli při výuce učitelů. Od akademického roku 2007/08 se uskutečňuje spolupráce s ILEI – Mezinárodní ligou esperantských učitelů a poté s Edukado.net.

Semestry budou zahajovány čtyřdenními intenzivními kurzy se čtyřmi studijními předměty (k nim později přibudou zkoušky). Během semestru se uskuteční ještě po dvou víkendových kurzech. Podle plánů se budou jen zářiové kurzy pořádat na místě, ostatní budou virtuální. První kurz v září 2021 bude záviset na situaci kolem koronaviru. Druhý semestr bude zahájen v únoru. Studující pracují na svých úkolech doma a konzultují je online s přednášejícími (kontrola cvičení, eseje a jiné úlohy) a částečně prostřednictvím online platformy. Po zhotovení závěrečné práce a závěrečné zkoušky obdrží certifikát o pouniverzitních Interlingvistických studiích, které mají hodnotu 120 ECTS kreditů.

Zájemkyně a zájemci o účast z celého světa se mohou přihlásit do 1. srpna 2021 na akademický rok 2021/2022. První kurz se uskuteční mezi 21. a 25. září 2021. Následující víkendové kurzy koncem října a začátkem prosince.

Požadavky: vysokoškolský diplom a dobrá znalost esperanta (min. B2). Účastníci budou muset začátkem prvního kurzu vyplnit orientační test.
Poplatek za jeden semestr: 1800 PLN (kolem 400 EUR nebo 10500 CZK pro každého), v konkrétních případech je možné žádat slevu.
Díky ESF (Esperantic Studies Foundation) budou k dispozici stipendia.
Více informací a přihláška: interlin@amu.edu.pl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code